Finanční plán

{Tým}

Chcete dosáhnout celoživotních finančních cílů? Chcete mít nad svými penězi konečně kontrolu? Pomocnou ruku vám podávají naši finanční poradci a finanční plán, který s vaší pomocí sestavíme. Právě finanční plán je tím nástrojem, který vás dovede k finanční nezávislosti i svobodě. 

Sestavte si finanční plán s naší pomocí

Udělat si pořádek ve financích a zbytečně jimi neplýtvat – to jsou další úlohy finančního plánu, který vede ke zkrocení věčného a často bezhlavého utrácení. Jeho stanovování se odvíjí od požadavků a aktuální situace každého klienta. Mluvíme o procesu, který se v závislosti na mnoha faktorech průběžně mění nebo upravuje. Jeho prvotní verzi však sestavíme v pár jednoduchých krocích:

  1. Zjistíme, čeho chcete dosáhnout (odhalíme vaše finanční cíle).
  2. Budeme sledovat tok vašich peněz a nasměřujeme je tak, aby vydělávaly pro vás a nikoliv vy pro ně.
  3. Ujistíme se, že menší nepředvídatelné výdaje nebudou pohromami, které by se výrazně podepsaly na vaší finanční situaci nebo způsobu života.
  4. Naučíme se investovat tak, aby se budoval majetek.
  5. Zbavíme se toxických dluhů.
  6. Nastavíme si systém, který bude váš majetek chránit a násobit ho.

Bod po bodu

Od finančního plánu se odvíjí i veškeré další služby, které jsou součástí našeho portfolia. Při jeho zrodu se nejprve snažíme splátky snížit, ne-li úplně splatit úvěry, které jsou pomyslnou koulí na vaší noze. Druhým krokem je zajištění příjmů a majetku, kam spadá například pojištění domácnosti nebo nemovitosti. 

Třetím krokem a úkolem finančního plánování je znásobit majetek (například díky investování) a vytvořit kapitál, který nám zaručí příjemnou budoucnost a následně i finanční nezávislost.

Vedlejší pozitivní dopady finančního plánování

Finanční plán jde ruku v ruce také s dalšími vedlejšími, leč stejně pozitivními dopady na život klienta. Slibuje také:

Postupné zvyšování životního standardu

Cílem je držet měsíční výdaje na nezbytném minimu a předcházet impulzivním nákupům, které dříve nebo později vyhodnotíme jako zbytečné. 

Zajištění financí pro případ výpadku příjmů

Díky zamezení bezhlavému utrácení se buduje finanční polštář, který je pomyslným zajištěním výpadku příjmů. K němu může dojít z mnoha různých důvodů, nejčastěji z důvodu zdravotní neschopnosti pracovat, nebo z důvodu vyhazovu ze zaměstnání.

Porazí se inflace i vidina nízkého důchodu

Jedním z pilířů finančního plánu je vytvořit kapitál a investovat. To vede k poražení inflace a k zajištění hezkého důchodu. Našim klientům v tomto bodu doporučujeme kombinovat jak tradiční spořicí produkty, tak v současné době atraktivní investice se skvělým ročním zhodnocením tak, aby společně přinášely dlouhodobě uspokojivé výsledky.

Sjednejte si finanční plán právě u nás a vytěžte ze svých financí maximum. Nespoléhejte na to, že „to nějak dopadne” a vybudujte pevné základy budoucnosti opředené finanční svobodou. S námi vám to vyjde. Kontaktujte nás.